METALINDA

kapela Metalinda

Metalinda je slovenská rocková skupina, kterou v roce 1983 založili bývalí členové tehdejších populárních kapel Halušky a Regata – zpěvák Dušan Horecký, kytarista a kapelník Peter Sámel, baskytarista Vlado Suchán a bubeník Janko Lapoš. Brzy dosáhli značného úspěchu, vyprodané koncertní sály v Bratislavě a později i v jiných městech dostaly Metalindu do nahrávacího studia OPUS, kde nahrála své první singly – Únik a Klub Milionárov.

Kdo by neznal jejich hity jako Ján Amos Džínový, Zaľúbená žába nebo třeba Maj may a Slnko nevychádzaj, ale i třeba Kovový král a Síla je v nás zazní na Rockové Lipnici 6.8.2022.

KERN

kapela Kern

Rocková brněnská kapela KERN vznikla před čtyřiceti lety ve složení Antonín „Tony“ Vodička, Karel Vodička, Libor Machata, Slávek Karásek a frontman kapely Jaroslav Albert Kronek. V dnešním složení: zpěv – Michal Konečný, kytary – Robi KřupkaSláva Karásek, basová kytara – Iva Pospíšilová, bicí – Stanislav Fric.

Kapela KERN hrála a plnila sály venkovských hospod, kulturních domů a později i sportovních hal, včetně brněnského Ronda. Za písně Blízko nás a Exploze snů získala kapela Zlatý triangl a v roce 1991 se dostala na třetí místo v anketě Zlatý Slavík. I přes to, že prošla několika změnami v obsazení a s delšími či kratšími pauzami nehrála, tak neztratila na svém kouzle a i po tak významné době účinkování neztrácí své skalní fanoušky a nové stále získává.

Na Rockové Lipnici 6.8.2022 zazní hity jako již zmiňovaná Exploze snů, Blízko nás, Zídka bláznů, A zítra zase, To jsme my a další.

MOTORBAND

kapela Motorband

MOTORBAND je mašina pohlcující všechny milovníky heavy metalu, rocku a dalších žánrů.

Motorband je česká heavymetalová kapela původem ze severočeských Teplic.  Skupinou prošla řada muzikantů z větších i menších kapel. 

MOTORBAND u nás v době svého vzniku patřil k průkopníkům metalu a na oblohu české hudební scény vynesl hvězdu jakou je beze sporu zpěvák Kamil Střihavka.

Mezi hity bezesporu patří Kde byl bůh, Tvý oči lžou nebo Pár důvodů.

ARGEMA

kapela Argema

Argema je moravská rocková hudební kapela původem začínající v Čejkovicích u Hodonína, odkud pochází zakládající člen a aktuální frontmen kapely Josef Pavka.

Rocková skupina Argema působí na hudební scéně již od roku 1982, přičemž první album Poprvé vyšlo o jedenáct let později, roku 1993, a obsahovalo velký hit Jarošovský pivovar.

K největším hitům patří a které také zazní na Rockové Lipnici 6.8.2022 písně Tohle je ráj, Modré pondělí, již zmiňovaná sladba Jarošovský pivovar a Vyznání.

 

ABI GAIL

kapela Abi Gail

Jihlavská kapela Abi Gail vznikla v roku 2007. Stylově se řadí k hard and heavy, ale s českými texty, což se dneska cení. Dnes už pětičlenný team hraje všude po České republice, větší i menší festivaly, motosrazy ale i klubová scéna jim není cizí.

První CD vydala kapela v roce 2009 s názvem HARD and HEAVY obsahovalo jenom samé covery. Byla to pocta kapelám, které poslouchjí a májí rádi ( Dream Evil, Gotthard,Lordi, atd.). Další dvě CD jsou už jen a pouze vlastní tvorba z dílny Abi Gail.

Mezi největší hity, které také zazní na Rockové Lipnici 6.8.2022 a kapela je představila také jako klipy, patří Jen jednou v paláci touhy, Made in Highland a Třetí oko.

ALŽBĚTA

kapela Alžběta

Novobydžovská rockmetalová kapela Alžběta hrající spolu od roku 2011 přijede poprvé na Rockovou Lipnici a určitě představí písně z posledního CD „Pavučina“ i prověřené starší kousky.

Na Lipnici 6.8.2022 zazní hity jako Zastavte motory, Tohle je na nás, Čachtická paní i Tohle by stačilo.

MORAVA

kapela Morava

Morava je třebíčská rocková skupina založená v roce 1987.

První desku vydala kapela v roce 1992 a ta v podstatě odstartovala její úspěšnou kariéru.

Na Rockové Lipnici 6.8.2022 zazní hity jako Sblížení a Miluj se se mnou a novinky jako Ženy a Černobílá.

VILÉM ČOK a BYPASS

Vilém Čok a Bypass

Vilém Čok je prostě legendou české rockové a české hudební szény!

Jeho kreatvní skow nezná mezí 😊

V roce 1978 Vilém Čok založil pražské punkové trio Zikkurat. Na konci 80. let založil skupinu Nová Růže. Vilém byl i členem Pražského výběru. Dnes Vilém zpívá v muzikálech a kromě toho zpívá se svou novou skupinou ByPass, se kterou odrockuje Rockovou Lipnici 6.8.2022.

Zazní hity jako jako Delirium tremens,  Hudba je nejvíc a Holky rohypnolky.